פורץ מנעולים לרכב שכור

כאשר שוכרים רכב מחברה זו או אחרת מקבלים מפתח אחד מחברת ההשכרה וחשוב לשמור עליו מכל משמר ולא לאבדו. לעתים, במהלך בילוי או חופשה אנו עלולים לגלות כי המפתח אבד או נגנב. במקרים אלה לרוב נפנה לחברה ממנה שכרנו את הרכב ואז אנו עלולים לגלות כי עומדים לחייב אותנו בסכום גבוה העשוי להגיע לאלף שקלים ואף למעלה מכך. כאשר בודקים את חוזה ההשכרה מגלים כי השוכר חייב לשלם השתתפות עצמית גבוהה בגין אובדן מפתחות של רכב שכור, הסיבה לכך היא שחברות הביטוח מחייבות את חברות ההשכרה בארץ לפרק ולקדד מחדש את הצילינדר ועליהן גם להתאים מפתח לצילינדר החדש ולשכפל מפתח רזרבי.

מה לעשות במקרה של אובדן מפתח לרכש שכור?

כדי להימנע מתשלום גבוה בגין השתתפות עצית על פי חוזה השכירות עליו חותמים במעמד השכרת הרכב ניתן לפנות לשירותיו המקצועיים של פורץ מנעולים באזור בו הרכב נמצא. אין לנסות ולפרוץ את הרכב לבד מאחר ועלולים לגרום נזק לרכב, לדוגמה סדק או שבירת חלון, שריטות בדלת, נזק למנעול הדלת או לסוויץ' וכיוצא בזה. כאשר מחזירים את הרכב בודקים אותו היטב ובמידה ומגלים נזק עלולים לחייב אותנו בסכום גבוה.

לכן, חשוב להזמין מנעולן מקצועי ואמין המציע זמינות גבוהה ושירות ברמה הגבוהה ביותר. חשוב לוודא מראש כי המנעולן מתמחה בפריצת רכבים ובהתאמת מפתח חדש. כך ניתן לחסוך עלויות גבוהות ומיותרות, ובעיקר ליהנות מחילוץ מהיר מאחר ואין באפשרותנו להניע את הרכב ולהמשיך בשגרת חיינו. עם זאת, יש לזכור כי אנו חתומים על חוזה השכרה מחייב לכן כדאי לקבל ייעוץ מהמנעולן ולברר היטב מהן האפשרויות הקיימות לפני שממהרים לפרוץ את הרכב.

הזמנת מנעולן באישור המשטרה

במידה והדלת נטרקה והמפתח נותר בסוויץ' של הרכב השכור או על המושב, כדאי להזמין פורץ מנעולים אמין ומיומן אך אם יש צורך להתאים מפתח חדש עלולים להסתכן בבעיה מול חברת ההשכרה וכדאי לשקול היטב את צעדינו. לכן, במקרה בו מאבדים רק מפתח של הדלת או שהדלת נטרקה מסיבה זו או אחרת וזקוקים לשירות מקצועי ומהיר של מנעולן יש לחפש פורץ מנעולים מוסמך המחזיק באישור מהמשטרה, כך נדע שפנינו לאיש מקצוע אמין שיחלץ אותנו במהרה מעסק הביש אליו נקלענו.

במידה ומפתחות הרכב השכור אבדו או נגנבו מומלץ ליצור קשר עם חברת ההשכרה ולהתייעץ עם נציג השירות. יש לזכור כי ברוב ביטוחי הרכב יש סעיף הקובע מה קורה בעת אובדן או גניבת מפתח, בהחלט יתכן כי חברת ההשכרה מבוטחת בביטוח המאפשר כיסוי מלא לשוכר, לכן למעט עלות המנעולן, השוכר לא יידרש לשלם השתתפות עצמית. כמו כן, כדאי לקרוא את החוזה מול חברת ההשכרה כדי לקבל החלטה אחראית, עניינית ושקולה, וניתן להתייעץ עם מנעולן מקצועי שיעניק הסבר מפורט מה כדאי לעשות, כיצד הוא יכול לסייע ומהי עלות פריצת הרכב.