ההבדלים בין פורץ מנעולים למנעולן

אם אתם עומדים מול דלת נעולה ותוהים אם לחפש בגוגל מנעולן או פורץ מנעולים, או אם אתם סתם סקרנים ורוצים לדעת את ההבדלים – הגעתם בדיוק למקום הנכון. כאן תוכלו להבין בדיוק מה דומה ומה שונה בין שני המקצועות, ואם תגיע השעה בה תצטרכו שירותי פריצת מנעולים – תוכלו לדעת למי לקרוא.

פורץ מנעולים – פריצה מקצועית

אם הדלת של הבית או של הרכב נעולה ואתם לא מצליחים לפתוח אותה מכל סיבה שהיא – אתם צריכים איש מקצוע שיגיע ויפרוץ אותה עבורכם. איש המקצוע המתאים ביותר במקרה כזה הוא כמובן פורץ מנעולים מוסמך – אדם אשר עבר את כל ההכשרות וההסמכות ויודע בדיוק איך להתמודד עם כל מנעול נצור.

מנעולן – לא רק פורץ מנעולים

מנעולן הוא אדם אשר עבר את כל ההסמכות וההכשרות הנדרשות לעבודה בתחום המנעולנות, וגם הוא אמור לדעת להתמודד עם פריצה של כל מנעול. למרות זאת מנעולן לומד פחות את עבודת השטח ולכן ייתכן, כי במקרה של פריצה למשל, הוא לא תמיד ידע להתמודד עם האופן בו השאירו הפורצים את המנעול, ואם הוא יהיה זה שיבצע את העבודה – הוא עלול לגרום יותר נזק מאשר תועלת. לעומת זאת, אם אתם צריכים להתקין מנעול חדש בבית, לשכפל שלט לרכב להכין מפתח חדש רק על פי הצילינדר של המנעול כשאין ברשותכם את המפתח עצמו או לשכפל מפתח – הכתובת שלכם תהיה מנעולן אשר למד את כל הפרוצדורות האלה במהלך הכשרתו.

אם לעשות עוד קצת סדר בדברים:

פורץ מנעולים הוא אדם אשר הכשרתו הראשית היא פריצת מנעולים, כמובן. איש מקצוע כזה אמור לדעת להתמודד עם כל מנעול שאי אפשר לפתוח, ולא משנה מה הסיבה לכך. לכן, כשמולכם ניצבת דלת נעולה שאי אפשר לפתוח – הוא הכתובת עבורכם. לעומת זאת, אם אתם צריכים להחליף מנעול של דלת בבית או ברכב, אם אתם צריכים לשכפל מפתח או שלט לרכב או אם אתם צריכים מפתח נוסף למנעול כי המפתח הקודם נשבר – הכתובת שלכם לא תהיה פורץ מנעולים כי אם מנעולן.

חשיבותן של המלצות

בין אם אתם צריכים להיעזר בשירותיו של מנעולן ובין אם אתם צריכים דווקא פורץ מנעולים – חשוב מאוד להזמין רק איש מקצוע שקיבלתם עליו המלצות. אחרי הכל, מדובר בשני תחומי עיסוק מאוד פרוצים, וחשוב להזמין רק איש מקצוע עם תעודות, שאתם יודעים שכבר ביצע עבודות בצורה מקצועית ואיכותית. אם אתם צריכים את שירותיו של פורץ מנעולים בדחיפות ואין לכם את הזמן הנדרש כדי לחפש המלצות – כדאי מאוד לוודא איתו שיש לו תעודות הסמכה שהוא יכול להציג ושיש לו ניסיון מתאים. אחרי הכל, לא הייתם רוצים שהאדם שאמור לסייע לכם – יגרום רק יותר נזק למנעול. בהצלחה, והלוואי שהדלתות תמיד יהיו פתוחות עבורכם.